Ebru Abuhanoğlu - ashuaturkuaz

İçeriğe git
Ebru Abuhanoğlu


1975 yılında Aydın’da doğdum. Konya Meram Anadolu Lisesi’nden 1993 senesinde mezun oldum. Ege Üniversitesi Kimya Mühendisliği’ni bitirdikten sonra öğretmen bir aileden geldiğim için, büyük bir hevesle Konya Selçuk Üniversitesi’nden Öğretmenlik Formasyon diploması aldım. Ancak koşullar gereği bambaşka bir yol izleyerek Aydın Tekstil Fabrikası’nda ve Hacettepe Vakfı’nda çeşitli görevlerde yer aldım.
2004 yılında Ayça (Tan) Ulusoy ile tanışmam, Ashua & Turkuaz Kişisel Gelişim Merkezi’nde annem ve kız kardeşimin katıldığı çalışmalar sonucu, onlarda gördüğüm müthiş değişim ile oldu. Ayça (Tan) Ulusoy’dan 1. 2. ve 3. Aşama Reiki eğitimlerimi aldım ve daha sonrasında kişisel farkındalık ve meditasyon çalışmalarımı yine kendisiyle sürdürdüm. 2020 senesinde HG Yaşam Tasarım Atölyesi’nde Haluk Gürel'in Varlık Bilinci seminerine katıldım.
Çocuk yaşta başlayan örgü sevdam hayatımda çok önemli bir yere sahip oldu. İlk ördüğüm şey elma şekline niyetle başlayıp armut şekliyle tamamlanan bir fırın tutacağı idi. Yıllar sonra örmeye başladığım çantalarla, yepyeni bir kazanç kapısı açılmış oldu önüme. Bu alanda becerilerimi daha fazla geliştirebilmek için 2018 yılında Maria Gergi den Wayuu örgü eğitimi aldım ve üretimlerime yepyeni çeşitlilikler kattım.
Bir süredir, hem Reiki eğitmenliği yapmakta, hem de kendi el emeği ürünlerimi Instagram’da oluşturduğum “Uniqart by ebru” sayfasında büyük bir keyifle paylaşmaktayım. Pandemi sürecinde, örgü ürünlerimin yanında bir de farklı renk ve desenlerde, güvenle kullanılabilecek bez maskeler dikmeye ve Türkiye’nin dört bir köşesinde ulaştırmaya başladım. İki çocuk annesi bir ev kadını olarak üretmekten ve yuvama katkı sağlamaktan büyük gurur ve mutluluk duymaktayım.
REİKİ EĞİTİMLERİ VE ENERJİ ÇALIŞMALARI-UYGULAMALAR
(Adana-Konya)


0542 375 0515
ebruabuhan@yahoo.com.tr
MCM Turkuaz A.Ş
ayca@aycaulusoy.com / İnfo@ashua-turkuaz.com    
0532 640 99 86  | 0533 927 14 53
İçeriğe dön